Home Life Style Akcesoria do nauki pływania dla dzieci na basen

Akcesoria do nauki pływania dla dzieci na basen

by admin

Chyba każdy rodzic wie, jak dzieci uwielbiają zabawy w wodzie. Właśnie z tego powodu częstym kierunkiem rodzinnych wycieczek zostają baseny i parki wodne. Niestety nie wszystkie dzieci potrafią pływać, a to spore zagrożenie zwłaszcza w miejscach przepełnionych wodą i ludźmi, jakimi bez wątpienia są baseny. Pływanie jest cenną umiejętnością, która raz wyuczona, zostaje z nami na całe życie jak jazda na rowerze. Idąc śladami takich argumentów, wielu rodziców podejmuje próbę nauczenia swoich pociech tej trudnej sztuki. Niestety nie wszystkie dzieci z łatwością opanowują tę umiejętność, w takich przypadkach rodzice mogą liczyć na pomoc w postaci artykułów do nauki pływania. Ten specjalistyczny sprzęt z pewnością przyspieszy postępy w tej dziedzinie zarówno u dzieci zaczynających swoją przygodę, jak i tych, które podstawy opanowały już dawno

Czy akcesoria mają jakiś podział ze względu na przeznaczenie?

Wszystkie wspomagacze nauki pływania, można spokojnie podzielić na dwie kategorie zgodnie z ich przeznaczeniem i grupami, dla jakich są przeznaczone. Pierwsza z nich jest przeznaczona, dla których dzieci umiejętności pływackie są nikłe. Zadaniem przedmiotów z tej kategorii jest głównie pomoc w utrzymaniu się na powierzchni wody. Druga kategoria jest przeznaczona dla małych profesjonalistów i spełnia swoje zadania poprzez urozmaicanie oraz przyspieszanie nauki pływania.

Akcesoria dla dzieci stawiających pierwsze pływackie kroki

Gdy nasze dziecko ma na razie problemy z utrzymywaniem się na powierzchni wody, warto rozpatrzyć zakup produktów z pierwszej grupy. Znajdziemy w niej takie pomoce jak:

– dmuchane rękawki, które za pomocą powietrza będą utrzymywać górne partie ciała dziecka na powierzchni,

– pas do nauki pływania, zbudowany z materiału unoszącego się na wodzie, nie pozwoli dziecku utonąć, podnosząc jego okolice brzucha.

– kółko do pływania dla dzieci, pozwoli wszystkim dzieciom na zapoznanie się z wodą pozbawione niepotrzebnego stresu,

– makarony do pływania, rozwiną nie tylko umiejętności pływackie dziecka, ale też jego kreatywność,

– deska do pływania, pozwoli ćwiczyć prawidłową pracę nóg, bez konieczności myślenia o górnych partiach ciała.

Wszystkie te akcesoria zadbają o bezpieczeństwo i komfort dziecka podczas jego pierwszych metrów w wodzie. Poczucie bezpieczeństwa dziecka jest tutaj najważniejsze, gdyż zachowanie go pozwoli uniknąć stanów lękowych i oporu przed wodą.

Akcesoria dla zaawansowanych pływaków

Jeśli nasze dziecko potrafi już bez trudu utrzymywać się na powierzchni wody, zaczyna szlifować swoje umiejętności pływackie i oczekuje urozmaicenia nauki. Z pomocą w takich sytuacjach spieszy druga kategoria sprzętu. Jej zadaniem jest pomoc w utrwalaniu nabytych wcześniej umiejętności oraz ułatwienie poruszania się w wodzie i na jej obrzeżach. Znajdziemy w niej przedmiotu takie jak:

– buty do wody dla dzieci, które w każdych warunkach doskonale spełniają swoje funkcje. Pozwalają na swobodne poruszanie się w wodzie i poza nią. Nadają się do użytkowania zarówno na basenach, jak i kamienistych plażach,

– okulary do pływania, pozwolą dziecku na obserwację podwodnego świata bez szczypiących i czerwonych oczu,

– maska do pływania, wykona zadanie okularów, pozwalając przy tym oddychać pod wodą na niewielkiej głębokości,

– nosek do pływania, to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie lubią wody wlewającej się do nosa,

– zabawki do nauki nurkowania o różnym tempie opadania, pozwolą każdemu małemu nurkowi na udoskonalanie techniki nurkowania poprzez zabawę,

– płetwy do pływania dla dzieci, zachęcą najmłodszych do częstszej nauki pływania, polepszając ich prędkość pływania.

Unikając nudy za pomocą powyższych akcesoriów, pozwolicie własnemu dziecku na zamienienie nauki pływania w prawdziwą pasję. To najlepsza droga by każdy młody pływak osiągnął mistrzowski poziom umiejętności, co pozwoli mu na bezpieczne wizyty na basenie i innych zbiornikach wodnych.

Kilka słów podsumowania

Jak widać, nauka pływania nie musi być koszmarem dla nas i naszego dziecka. Przy użyciu odpowiednio dobranego do umiejętności dziecka sprzętu, każdy rodzic będzie mógł cieszyć się bezpieczną i efektywną formą tej sztuki. Taki rodzaj inwestycji sprawi przyjemność nie tylko dziecku, ale i każdemu dumnemu opiekunowi.

Źródło: Move Camp – szkoła pływania Warszawa

Podobne