Home Biznes Szklane balustrady – eleganckie rozwiązanie do domu i biura

Szklane balustrady – eleganckie rozwiązanie do domu i biura

by admin

Szklana balustrada to wyjątkowa dekoracja, która idealnie współgra z drewnianymi schodami, balkonami, tarasami czy patio. Jednocześnie to  rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym typie wnętrz, zarówno tych o charakterze prywatnym, jak i komercyjnym.

Popularność szklanych balustrad w domu i firmie – doskonały sposób na efektowną aranżację każdego typu wnętrza

Nie od dzisiaj wiadomo, że szkło może być wykorzystywane do efektownej aranżacji każdego rodzaju pomieszczenia. Inspirowanie się najnowocześniejszymi trendami, w których dominuje ten materiał, z pewnością nada każdemu wnętrzu wyjątkowego, a zarazem bardzo oryginalnego wyglądu. Nie ma wątpliwości co do tego, że posiadanie szklanej balustrady w pomieszczeniach firmowych bądź też w domu nadaje wnętrzom elegancji, a jednocześnie nie powoduje zaburzenia przestrzeni. Jest to rozwiązanie bardzo trwałe i łatwe w pielęgnacji oraz w utrzymaniu w czystości.

Szklana balustrada sprawdzi się zarówno do domów posiadających małe balkony oraz ogromne tarasy, jak i może posłużyć jako wyjątkowe rozwiązanie aranżacyjne. Szkło ma tę właściwość, że doskonale łączy się z każdym surowcem używanym do wykończenia wnętrz. Pięknie współgra ono z litym drewnem, tworzywem sztucznym, piaskowcem, kamieniami naturalnymi, gipsem, betonem, jak również panelami czy gresem szkliwionym. Dzięki temu, pozwala to na nieograniczone możliwości aranżacyjne, a jednocześnie nie wprowadza do pomieszczeń chaosu i niespójności.

Szklane balustrady dodają pomieszczeniom wyjątkowego wyglądu, ponieważ w zależności od wybranego systemu mocowania szkła, pasują one do wszystkich rodzajów pomieszczeń, zarówno klasycznych, nowoczesnych, modernistycznych, industrialnych, romantycznych, pałacowych, glamour oraz urządzonych w stylu angielskim.

Zalety szklanych balustrad

Szklana balustrada posiada wiele zalet. Jedną z nich jest fakt, iż idealnie wkomponowuje się ona w każdy typ pomieszczenia, niezależnie od jego wielkości, a równocześnie pięknie eksponuje przestrzeń. Szklana balustrada odbija promienie słoneczne oraz skupia je, co jest niewątpliwie urzekającym zabiegiem aranżacyjnym, mającym na celu podwyższenie walorów estetycznych wnętrza, zarówno domu, jak i pomieszczeń firmowych. Odpowiednio wykonana balustrada ze szkła to jedno z popularniejszych rozwiązań konstrukcyjnych. Wraz z biegiem lat i postępem technologicznym, szklane balustrady zyskały dużą elastyczność cenową, a także możliwość aranżacji na wiele sposobów. Każdy klient może wybrać wśród wielu typów balustrad szklanych, które idealnie pasują do architektury jego domu czy pomieszczeń firmowych i prywatnych.

W jaki sposób efektownie zaaranżować wnętrze ze szklaną balustradą?

Szkło przymocowane do boku schodów wspaniale zaakcentuje kolor ściany. Może ono być przytwierdzone na policzkach betonowych, drewnianych bądź krawędzi stopnicy. Mocowanie odbywa się za pomocą specjalnych punktowych zacisków. Tak nowoczesna ozdoba wnętrza sprawia, iż każdy gość, który odwiedzi dom lub firmę będzie zachwycony tym rozwiązaniem aranżacyjnym. Zamocowane w ten sposób tafle szkła mogą pozostać w swojej tradycyjnej formie, by zachować efekt doskonałej transparentności, mogą też zostać wykończone od góry poręczą z drewna czy stali polerowanej na wysoki połysk (bądź też w wersji Total Mat).

Do wykonania balustrad szklanych powinno się stosować wyłącznie doskonałej jakości szkło hartowane, klejone przy pomocy kilku warstw folii EVA. Szklane balustrady z efektem zatopienia szyby w schodach lub w podłodze można stworzyć na kilka sposobów. Polega to na docięciu tafli szkła, a następnie umieszczeniu go w powstałej przestrzeni. Rozwiązanie to sprawdza się w wielu pomieszczeniach komercyjnych, jak również we wnętrzach domów.

Zastosowanie szklanej balustrady w domach bądź firmach spełnia nie tylko rolę efektownego elementu aranżacji, ale również nadaje pomieszczeniom wysublimowanej elegancji.

Źródło: Szklarz Warszawa

Podobne