Home Biznes Sprężarki tłokowe olejowe i bezolejowe – zastosowanie

Sprężarki tłokowe olejowe i bezolejowe – zastosowanie

by admin

Sprężarki tłokowe olejowe i bezolejowe to nowoczesne urządzenia, które sprawdzą się w wielu gałęziach przemysłu. Osiągają one maksymalne ciśnienie robocze do 420 barów, co w pełni pokrywa zapotrzebowanie na medium w postaci sprężonego powietrza w firmach produkcyjnych i usługowych. 

W jakich zakładach sprawdzą się sprężarki tłokowe olejowe i bezolejowe?

Sprężarki tłokowe olejowe i bezolejowe to sprzęt, który sprawdzi się we wszystkich możliwych sektorach przemysłu. Zaletą tego typu urządzeń jest bardzo prosta konstrukcja oraz transparentne zasady działania, dzięki czemu obsługa tego rodzaju urządzeń jest prosta i należy do bardzo przyjemnych. Ponadto, sprężarki tłokowe olejowe i bezolejowe są to urządzenia dedykowane do współczesnego przemysłu, które idealnie pokrywają zapotrzebowanie na ilość sprężonego powietrza. Wykorzystanie ich jest szczególnie polecane osobom, które nie posiadają bardzo dużych zakładów przemysłowych, warsztatów czy firm usługowych. Sprężarki tłokowe olejowe i bezolejowe doskonale sprawdzą się w małych i średnich zakładach, w których kompresor przemysłowy pełni rolę dodatkowego urządzenia i wspomaga wykonywanie działalności gospodarczej.

Parametry techniczne sprężarek tłokowych

Wybierając sprężarki tłokowe olejowe i bezolejowe można zdecydować się na jeden z trzech dostępnych typów, które różnią się od siebie podstawowymi parametrami pracy. Dla klientów, którzy potrzebują sprężarki o mocy 1,5 do 3,8 kW i ciśnieniu pracy 10 do 15 barów oferuje się te serii A. Firmom, którym zależy na urządzeniach o ciśnieniu pracy 7 do 10 barów i mocy 1,1 do 3,8 kW oferuje się w sprężarki serii A-0. Klienci, którzy potrzebują sprężarek tłokowych o większej mocy należy polecić te z serii A-Tower o mocy 3,0 do 11,4 kW i ciśnieniu pracy do 15 barów.

Sprężarki tłokowe olejowe i bezolejowe są urządzeniami innowacyjnymi, gwarantującymi maksymalną wydajność, bezawaryjność oraz łatwość przeprowadzania remontów i wymiany zużytych podzespołów oraz elementów, a także konserwacji i przeglądów okresowych. Dla osób, którym zależy na posiadaniu najwyższego poziomu czystości powietrza poleca się sprężarki tłokowe bezolejowe. Jest to rozwiązanie dedykowane tym klientom, którzy na pierwszym miejscu stawiają najwyższą jakość sprężonego powietrza wolnego od zanieczyszczeń. Tego typu sprężarki są szczególnie polecane małym zakładom produkującym kosmetyki, artykuły spożywcze, chemię, farmaceutyki, sprzęt medyczny, sprzęt optyczny, a także wszelkiego rodzaju produkty i asortyment, który musi być całkowicie pozbawiony jakichkolwiek zanieczyszczeń.

Zalety wykorzystania sprężarek tłokowych bezolejowych

Sprężarki tłokowe bezolejowe minimalizują ryzyko przedostania się jakikolwiek cząsteczek oleju do wyprodukowanej partii artykułów czy towarów. Dzięki temu, każdy klient wykorzystujący ten park maszynowy ma pewność, iż używane przez niego kompresory zapewniają maksymalne bezpieczeństwo w procesie produkcji. Ma to szczególne znaczenie, gdyż obecne bardzo restrykcyjne przepisy Unii Europejskiej całkowicie zakazują używania kompresorów tłokowych olejowych w firmach, w których produkuje się towary i artykuły, które muszą być wolne od jakichkolwiek zanieczyszczeń i drobnoustrojów, również tych znajdujących się w cyrkulującym powietrzu, wchłanianym przez sprężarkę tłokową.

Doskonałym rozwiązaniem dla osób, które pragną zaopatrzyć się w sprężarki tłokowe jest wybór urządzenia od najlepszych producentów. Warto jest zainwestować w sprężarki tłokowe posiadające możliwość precyzyjnego dopasowania do indywidualnych potrzeb odbiorcy. Sprzęty te posiadają bardzo wiele zalet. Nowoczesne modele mają opcję systemów modułowych, polegające na połączeniu wielu urządzeń w jeden system lub też swobodnym dołączeniu nowo zakupionych do już posiadanej instalacji sprężonego powietrza. 

Zamawiając sprężarki tłokowe olejowe i bezolejowe można cieszyć się sprzętem, który będzie pracować przez 24 godziny na dobę. To urządzenia, które posiadają zgodność z obowiązującymi normami, a także europejski znak CE. Modele są zdolne do wytworzenia powietrza o ciśnieniu sięgającym 40 barów, co w pełni pokrywa zapotrzebowanie na sprężone powietrze w małych zakładach produkcyjnych i firmach usługowych. 

Źródło: Almig Kompressoren Polska – kompresory powietrza

Podobne