Home Budownictwo Propan do domu i firmy – oszczędzaj i dbaj o środowisko naturalne

Propan do domu i firmy – oszczędzaj i dbaj o środowisko naturalne

by admin

Gaz propan, jako materiał opałowy i sposób ogrzewania domów, zyskał duże uznanie wśród odbiorców indywidualnych. Jednak czy gaz ten nadaje się także do zastosowania w firmach? Czy również tacy odbiorcy mogą skorzystać na ogrzewaniu gazem propan i oszczędzać, a także dbać o środowisko? Okazuje się, że tak. Ogrzewanie propanem jest doskonałym rozwiązaniem zarówno do domu, jak i firmy. Warto poznać jego zalety i zainwestować w instalację na gaz propan.

Propan dla domu i firmy

Ogrzewanie gazem propan prywatnych domów jest już niezwykle popularne. Jednak znacznie mniej propan kojarzy się z możliwością ogrzewania siedziby firmy. Warto jednak wiedzieć, że gaz propan doskonale sprawdza się zarówno w domu, jak i w firmie. Ponadto wybierając sposób ogrzewania w firmie należy kierować się nie tylko tym, aby było ono oszczędne, ale również w miarę możliwości bezobsługowe. Tym bardziej, że jest to cecha ceniona zarówno w firmach, jak i w prywatnych domach. Nikt nie lubi tracić czasu i siły na rozpalanie pieca i doglądanie ogrzewania. 

W przypadku kotłów na gaz propan wystarczy ustawić komfortową dla użytkowników temperaturę, a automatyczny piec sam dobierze odpowiednie parametry i zoptymalizuje zużycie gazu. W domu jest to sytuacja komfortowa zarówno ze względu na oszczędność czasu, jak i wygodę. Ciepło utrzymywane jest przez całą dobę, w nocy piec nie wygasa, a po męczącym dniu w pracy nie trzeba jeszcze go doglądać. Natomiast dla firmy jest to także kwestia ekonomiczna. Najczęściej aby dbać o ogrzewanie, zatrudniany jest do tego dodatkowy pracownik. W firmach wyposażonych w ogrzewanie na gaz propan dodatkowy etat palacza jest zbędny.

Oszczędnie z ogrzewaniem na propan

Firmy, niezależnie od branży, walczą o jak największą rentowność swojej działalności, a co za tym idzie, minimalizowanie kosztów. Nie inaczej jest w domu, gdzie chcemy oszczędzać na przyjemności i rzeczy naprawdę dla nas ważne. Sposobem, dzięki któremu możemy nieco zaoszczędzić, jest zmiana metody ogrzewania, tak w domu, jak i w firmie. 

Ogrzewanie gazem propan jest oszczędne zarówno dzięki niskim cenom gazu, jak i wysokiej wydajności tego paliwa. Ceny gazu wprawdzie zmieniają się w ciągu roku, jednak zmiany te są łatwe do przewidzenia i ściśle uzależnione od popytu. W sezonie grzewczym, kiedy zapotrzebowanie na gaz jest większe, ceny nieco rosną. Następnie spadają wiosną, kiedy popyt na gaz maleje. Jednak tankowanie gazu do zbiornika można z łatwością zaplanować na moment, gdy ceny są niższe. Dodatkowo większość kotłów do palenia propanem dostępnych na rynku, to kotły kondensacyjne. Skraplają one gorącą parę wodną będącą efektem ubocznym spalania propanu, odzyskując z niej większość ciepła. Tak pozyskane ciepło zostaje skierowane do pieca i pomaga utrzymać temperaturę przy mniejszym zużyciu gazu. Takie połączenie sprawia, że ogrzewanie domu czy firmy propanem, jest jedną z najbardziej ekonomicznych metod grzewczych.

Ogrzewanie na gaz propan dba o środowisko

Zauważalne zmiany klimatu powodują, że coraz większy nacisk kładzie się na ekologiczne rozwiązania w każdej sferze życia. Zwłaszcza firmy są pod wzmożoną obserwacją i muszą dbać o stosowanie wyłącznie ekologicznych i przyjaznych środowisku rozwiązań. Dlatego tak ważny jest wybór ekologicznej formy ogrzewania zarówno w firmie, jak i domu. 

Ogrzewanie gazem propan w pełni spełnia ten wymóg. Spalanie gazu propan nie powoduje wydzielania ani gazów niskiej emisji, ani sadzy, a tym samym nie przyczynia się do powstawania smogu. Ogrzewanie propanem jest metodą grzewczą zalecaną przez organizacje proekologiczne i niezależne instytucje badawcze. Z tego powodu, decydując się na wdrożenie instalacji na propan, można liczyć na dopłaty od samorządu. Spalanie propanu skutkuje powstawaniem dużych ilości ciepła, które wykorzystywane są do zasilania kaloryferów. Natomiast jako substancje uboczne powstają jedynie niewielkie ilości dwutlenku węgla i czysta woda. Jest to najlepsze rozwiązanie dla domu i firmy, które można nazwać przyjaznym środowisku naturalnemu.

Źródło: LPG Direct – instalacje gazowe

Podobne