Home Finanse Chcesz kupić nowy samochód? Skorzystaj z usług sprawdzonego dealera

Chcesz kupić nowy samochód? Skorzystaj z usług sprawdzonego dealera

by admin

Kupno nowego samochodu to przeżycie, które niektórym utkwi w pamięci na bardzo długo. Należy więc zadbać, by ten proces był jak najmniej skomplikowany, a przy tym jasny i klarowny. Decydując się na kupno samochodu prosto z fabryki, warto skorzystać z usług sprawdzonych dealerów, którzy cieszą się ugruntowaną pozycją na rynku.

Od czego więc zacząć?

By zasięgnąć informacji na temat zakupu nowego auta warto zrobić rozeznanie nie tylko w okolicy, którą zamieszkujemy, ale także w ościennych województwach.

Do sedna – jak więc zasięgnąć opinii o danym sprzedawcy? Z pomocą nadchodzi skarbnica wiedzy jaką jest Internet – to właśnie dzięki temu rozwiązaniu można zapoznać się z opiniami osób, które proces zakupu nowego pojazdu mają już dawno za sobą. Pozwoli to upewnić się, czy dany sprzedawca jest godny zaufania. Dobrym pomysłem jest też prześledzenie działalności przedsiębiorstwa – okres założenia punktu i ilość sprzedanych aut pozwoli wyciągnąć odpowiednie wnioski. Kolejnym miarodajnym wyznacznikiem jest też własna opinia zaczerpnięta po wizycie w salonie. Dobry sprzedawca to osoba, która jest w stanie zainteresować potencjalnego kupca ofertą swojej firmy, dbając przy tym o nienaganny stan wizualny obiektu i prezentowanych pojazdów znajdujących się na wystawie. Pierwsze wrażenie w tym wypadku ma spore znaczenie, bowiem przekłada się na dalszą współpracę.

Jak wygląda proces zakupu samochodu?

Przede wszystkim należy pamiętać, że kupno wymarzonych czterech kółek nie następuje z dnia na dzień. Może się zdarzyć, że na upragnione auto trzeba będzie poczekać parę tygodni, a nawet miesięcy – w zależności od wybranej wersji. Po zdecydowaniu się na konkretny model salon umożliwia przeprowadzenie jazdy próbnej, podczas której potencjalny klient może zapoznać się z walorami technicznymi auta i skonfigurować wybrany model zgodnie ze swoimi potrzebami.

Jeżeli chodzi o sposób finansowania – na tej płaszczyźnie istnieje całkiem sporo możliwości. Oprócz klasycznej formy zapłaty – jaką jest gotówka czy przelew – dealer przewiduje też możliwość leasingu, kredytowania oraz odkupu starego pojazdu na poczet wkładu własnego, który odciąży w pewien sposób budżet kupującego, zmniejszając sumę do zapłaty.

Po zapłaceniu pozostaje jedynie czekać – jak już wspomniano wcześniej, okres oczekiwania na dany samochód może wynosić od kilku tygodni nawet do paru miesięcy. Z reguły klient jest o tym informowany od samego początku, tak więc każdy aspekt związany ze sprzedażą jest w pełni przejrzysty. Warto pamiętać, że w autoryzowanych salonach o ugruntowanej pozycji na rynku, dużo modeli samochodów dostępnych jest do ręki.

Dealerzy dbają nie tylko o proces sprzedaży auta, ale także o kompleksowość usług – w tym także pomoc przy zakupie polisy ubezpieczeniowej, która jest niezbędna do legalnego poruszania się po drogach publicznych w Polsce. Zakup auta to nie wszystko – poszukując opinii i informacji na temat sprzedawcy należy też zwrócić uwagę na pozostałe usługi takie jak serwis gwarancyjny, przeglądy techniczne oraz ich jakość. Pozwoli to na szybsze serwisowanie pojazdu.

Zakup samochodu to przedsięwzięcie, które wymaga poświęcenia uwagi wielu czynnikom. Ważne, by do całej operacji podchodzić z rozsądkiem i bez pośpiechu, a ponad wszystko z dystansem. Jak podpowiadają doświadczenia osób zebrane chociażby w internecie – należy porównać propozycje kilku dealerów. Na przestrzeni ostatnich lat poziom obsługi i sprawność zamówień polskich salonów uległ znacznej poprawie – dobro klienta jest celem pierwszorzędnym. Przymierzając się do zakupu warto śledzić media społecznościowe danego salonu, często bowiem zdarza się, że w danym okresie prowadzone są różnego rodzaju kampanie marketingowe, które oferuję korzystne rabaty.

Źródło: Auto Wimar Dealer Skody

Podobne