Prowadzenie firmy we współczesnym świecie jest wyjątkowo trudne i wymaga szczególnego przygotowania. Przeciętny przedsiębiorca musi być osobą o niezwykłej pomysłowości jeśli chce zaistnieć na współczesnym rynku i osiągnąć silną pozycję. Przede wszystkim zakładając firmę należy mieć nieprzeciętny pomysł. Ogromna konkurencja praktycznie w każdej branży sprawia, że jedynie doskonały pomysł ma szansę na współczesnym rynku. Przy tym przedsiębiorca musi całkowicie zaangażować się w swoją działalność.

W innym przypadku praktycznie nie ma szans na sukces. Do rzeczy bardzo ważnych zaliczyć należy oczywiście kwestie związane z oferowanymi produktami. Firma musi sprzedawać produkty doskonałe jednocześnie w atrakcyjnych cenach. We współczesnym świecie konsument przywiązuje szczególną wagę do ceny, dlatego jedynie aktywny przedsiębiorca, który obniża cenę produktów nie zmniejszając jakości może zająć silną pozycję i być konkurencyjnym. Do rzeczy równie ważnych należy pomysłowość i innowacyjność. Aby być konkurencyjnym należy oczywiście regularnie wprowadzać unowocześnienia do swojej produkcji. Jedynie w ten sposób firma będzie mogła zdobyć sobie silną pozycję na rynku, na którym póki co jedynie aktywni gracze mają szanse zaistnieć. Brak nowoczesności w oferowanych produktach sprawia, że firma stanie w miejscu. A jak mówi znane powiedzenie „kto stoi ten się cofa”.

W obecnych czasach są to słowa, która rzeczywiście mają znaczenie i można określić je jako prawdziwe. Brak rozwoju jest czynnikiem, który praktycznie likwiduje konkurencyjność firmy wobec innych. Przedsiębiorca, który chce sobie poradzić na współczesnym rynku musi rzeczywiście mieć doskonały pomysł na firmę i jednocześnie być jej bezgranicznie oddany. Jedynie w ten sposób zdobędzie sobie silną pozycję i będzie w stanie walczyć z konkurencją, która w każdej branży jest w tej chwili ogromna. Aktywność na rynku, niskie ceny połączone z wysoką jakością oraz innowacyjność to czynniki, które w dużej mierze zdecydują o tym czy przedsiębiorca na rynku zaistnieje.